SAHH

O Slovenskej asociácii hobby horse

Náš príbeh začal v jari 2020, krátko po vypuknutí pandémie Covid 19, keď sa školské aktivity presunuli do dištančnej formy štúdia. Mimoškolské aktivity boli zrušené, priateľstvá sa z ihrísk a ulíc presunuli do virtuálnej roviny. Voľného času bolo zrazu veľa, no pohybu stále menej. Niekde uprostred všetkej tej bezmocnosti a zúfalstva zo situácie vo svete, vznikol podomácky vyrobený kôň zo starej posteľnej obliečky, nasadený na zlomenej rúčke od metly. Kobylka sa volala Nutela a užili sme si s ňou kopec zábavy. Čím viac sme sa ponárali do hobbyhorsingu v domácom prostredí, tým viac sme objavovali jeho čaro a možnosti, ktoré nám poskytoval.

Hľadali sme organizáciu, či športový klub, ktorý by nám poskytol viac informácií o hobbyhorsingu na Slovensku. No nič také sme nenašli. Našli sme len množstvo detí, ktoré sa tomuto športu venovali samostatne, svojpomocne si vyrábali kone a zbierali informácie zo zahraničných stránok. Práve nadšenie a radosť fanúšikov hobbyhorsingu nás motivovala vytvoriť organizáciu, ktorá by tu bola pre všetkých nadšencov a sympatizantov tohto veselého a úchvatného športu.

SAHH vznikla registráciou ako občianske združenie v decembri roku 2020. Snahou SAHH je motivovať fanúšikov hobbyhorsingu k neustálemu napredovaniu a zlepšovaniu svojej výkonnosti, ako aj v kreatívnej rovine napredovať v tvorbe vlastných hobby horse koní, tzv. “hobbíkov”. Hlavným cieľom SAHH je pomôcť hobbyhorserom na území našej krajiny vytvárať športové kluby a každoročne organizovať majstrovstvá Slovenska v hobbyhorsingu.


Jednou z hlavných činností je tiež poskytnúť hobbyhorserom možnosť zdokonaľovať svoje schopnosti na športových kempoch, ktoré organizujeme. Hneď prvý ročník Hobbyhorsingového kempu v auguste 2021 sa stretol s veľkým záujmom a pozitívnymi odozvami, nie len od samotných detských účastníčok, ale aj ich rodičov. To nás motivuje pokračovať v našich aktivitách.

when
Deťom a mládeži prinášame radosť z pohybu!

SAHH organizovala v auguste 2020 prvý Hobbyhorsingový kemp na Slovensku. Keďže záujem detí o kemp prevýšil naše očakávania, v budúcnosti plánujeme realizovať viac podobných aktivít.

where
alebo ked nic nevymyslime, tak tento odstavec vymezem

Kluby HH

Prvým hobbyhorsingovým klubom, ktorý pod záštitou SAHH vznikol je Grape Hobbyhorsers Pezinok. Zakladajúcimi členkami je 8 dievčat vo veku 10 až 14 rokov z Pezinka a obce Viničné. Dievčatá spolu trénujú, ale stretávajú sa aj na vychádzkach so svojimi hobbíkmi v krásnych viniciach na úpätí Malých Karpát.

Víziou SAHH je postupne rozšíriť prvý hobbyhorsingový klub o ďalšie členky, ale tiež pomôcť poradenstvom a podporou aj hobbyhorsingovým nadšencom v iných kútoch Slovenska, aby sa spojili a vytvorili si vlastné kluby.

sem moze ist nejaky vystizny obrazok

100KM

distance

3-6

hours/day

6

Difficulty (1-10)

1806

High Point
sem pojde @instagram
This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.